CHP’li Gökçel’den AKP’ye tepki… | MERSİN MOZAİK

CHP’li Gökçel’den AKP’ye tepki…

CHP’li Gökçel’den AKP’ye tepki… mersinmozaik.com

Gökçel,”AKP’nin Mersin ile bir zoru var. Mersin’den intikam alma gibi bir duygusu var. Ama Mersinli şunu iyi bilsin ki; Biz bu limanı Mersin’e Mersin Ana Konteynır Aktarma Limanı olarak yapacağız. Az kaldı, geliyor gelmekte olan; Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Mersin Ana Konteynır Aktarma Limanını hayata geçireceğiz…”

Mersin Ana Konteyner Aktarma Limanı Projesi’nin Yumurtalık’a kaydırılmasına tepki gösteren kamuoyuna Cengiz Gökçel’den destek geldi.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel Mersin’den alınıp farklı bir kente kaydırılmasını ihanet olarak değerlendirerek, “10. Kalkınma Planı’nda Mersin’de yapılması planlanan Ana Konteyner Aktarma Limanı şimdi Mersin’den kaçırılıyor…”dedi

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, 9 ve 10. Kalkınma Planı’nda Mersin’de yapılması planlanan Ana Konteyner Aktarma Limanı projesinden Mersin adının çıkartılıp ucu açık şekilde Doğu Akdeniz olarak yer almasının kabul edilemeyeceğini söyledi.

Konuyla ilgili daha önce yaptığı çağrıları anımsatan Gökçel, “Milletvekili seçildiğim günden bu yana Mersin’e bu yatırımın yapılması için çaba sarf ediyoruz. Mersin inisiyatifi geçtiğimiz yıllarda STK’larımız, belediyelerimiz, lojistik sektörü Mersin Ana Konteynır Aktarma Limanı’nın yapılmasıyla ilgili çaba gösterdiler. Mersin bir liman bir kenti, lojistikte Türkiye’nin en önde gelen illerinin başında geliyor. Mersin Ana Konteynır Limanının   ÇED raporları çıktı, projesi hazır. Biz tam yatırıma dönüşeceği zamanı beklerken şimdi Mersin’den kaçırılıyor. Mersin için biçilmiş kaftan olan bu projenin Mersin’den kaçırılması Mersin’e ihanettir. Eğer biz Mavi Vatan’a sahip çıkacaksak, eğer biz ağır tonajlı konteynır gemilerinin bizim limanlarımızda daha fazla taşıma yapmasını istiyorsak tüm hazırlıkları yapılmış Mersin Ana Konteynır Aktarma Limanını yapmamız gerekir…”görüşlerini ifade etti.

AKP’nin art niyetli olduğunu vurgulayan Gökçel, özetle şu görüşleri dile getirdi:

AKP zaten 11. Kalkınma planı yapılırken art niyetli olduğunu göstermişti. Biz Parlamentoda, basın yayın yoluyla bu limanın Mersin’den kaçırılacağını duyurduk. Mersin’deki STK’lar, başta Büyükşehir Belediyemiz, sivil inisiyatif, milletvekilleri, tek tek isimlerini zikrederek birlikte mücadele edelim, bu yatırım Mersin’den kaçırılmasın dedik. Ama duyuyoruz ki; başka yerlerde liman yapımı için ÇED raporuna müracaat edilmiş. AKP’nin Mersin ile bir zoru var. Mersin’den intikam alma gibi bir duygusu var. Ama Mersinli şunu iyi bilsin ki; Biz bu limanı Mersin’e Mersin Ana Konteynır Aktarma Limanı olarak yapacağız. Az kaldı, geliyor gelmekte olan; Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Mersin Ana Konteynır Aktarma Limanını hayata geçireceğiz…