Yaşlı Yaşam Mekezi’nde 24 saat hizmet | MERSİN MOZAİK

Yaşlı Yaşam Mekezi’nde 24 saat hizmet

Yaşlı Yaşam Mekezi’nde 24 saat hizmet mersinmozaik.com

Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi tarafından kurulan Yaşlı Yaşam Merkezi hizmetlerini sürdürüyor.

Mersin'de 2006 yılında faaliyete geçen Alzheimer Derneği, yürüttüğü yoğun çalışmalarla inşa ettirdiği yapıda Alzheimer hastalığı konusunda farkındalık yaratarak birçok projeyi yaşama geçirdi.
2016 yılı sonundan beri 24 saat profesyonel elemanlarca hizmet sunulan merkezde, halen 93 sürekli, 30 gündüzlü bakım gören yaşlıların yaşamını kolaylaştırılıyor.
Yaşlı Yaşam Merkezi'ni projesini başlangıç aşamasından itibaren doğrudan sevk ve idare eden Şube Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge, gelişmeleri takip ederek hizmet kalitesini olanaklar ölçüsünde yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.
55 personelin hizmet verdiği merkezde 24 saat kontrollü çalışmanın yürütüldüğünü vurgulayan Prof.Dr. Aynur Özge,"Özel Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi Demans-Alzheimer Engelli Bakım Merkezimizde 93 sürekli, 30 gündüzlü bakım hizmeti verdiğimiz alzheimer hastaları 24 saat kontrol altında. Ayrıca Alzheimer hastalığının ilk ve orta evrelerinde olan hastalara da hafta boyunca yarım gün ya da tam gün profesyonel kişilerce sağlık, bakım ve aktivite hizmeti sumuluyor. Gündüzlü bakım hizmeti verilen hastalara, potansiyellerini güçlendirmeye yönelik terapotik (iyileştirici) aktiviteler uygulanıyor.
Yaklaşık 4.5 yıldır hizmet sunan merkezimizde günün koşullarına uygun düzenlemeleri yaparak büyüklerimizin yaşamlarını olabildiğince kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Pandemi sürecinde tüm toplum kesimleri gibi biz de zorlandık. Şu an sıkıntımız yoktur.
Hizmet kalitemizi artırabilmek için desteğe ihtiyacımız var. Kurum, kuruluş ve imkan sahibi hemşehrilerimizi merkezimize katkı yapmaya çağırıyoruz."görüşlerini dile getirdi.