Mezitli Belediyesi’nden Ücretsiz Psikolog Desteği... | MERSİN MOZAİK

Mezitli Belediyesi’nden Ücretsiz Psikolog Desteği...

Mezitli Belediyesi’nden Ücretsiz Psikolog Desteği... mersinmozaik.com

Başkanı Neşet Tarhan, “Her kesime eşit ve adil hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Kadın ve Çocuk Danışma Merkezimizde ücretsiz psikolog desteği sağlayarak, toplumsal sorunların çözümünde önemli bir adım atmış olduk. Bu tür hizmetlerimizi yaygınlaştırmaya devam edeceğiz.”

Mezitli Belediyesi Eşitlik Birimi bünyesinde hizmet veren Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi çeşitli faaliyetlere ev sahipliği yapmaya devam etmektedir.

Mezitli Belediyesi Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi’nde ilçede yaşayan yetişkin ve çocuklar için ücretsiz psikolojik, sosyal ve hukuki danışmanlık desteği verilmektedir.

Merkez Mahallesi’nde bulunan birime; eşitsizlik, ayrımcılık, engellilik, şiddet, istismar ve benzeri sorunlarla karşılaşan veya tanıklık eden bireyler başvurarak, ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. Merkezde görev yapan Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Uzmanı Dr. Burcu Şanlı, Psikolog Ayşe Akça ve Psikolog İlayda Yılmaz tarafından başvurular alınmakta olup, görüşmeler sağlanmaktadır. Daha sonra çocuk ve yetişkinlere yönelik bireysel destek planı hazırlanıp uygulanmaktadır.

Mehmet Altunören Gençlik Merkezi, Merkez Mahallesi 52102 Sokak 17-9 adresinde hizmet veren Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi’ne 0324 358 01 33 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Toplumsal sorunların çözümünde gerekli tüm adımları belediye olarak attıklarını dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Her kesime eşit ve adil hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Kadın ve Çocuk Danışma Merkezimizde ücretsiz psikolog desteği sağlayarak, toplumsal sorunların çözümünde önemli bir adım atmış olduk. Bu tür hizmetlerimizi yaygınlaştırmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.