KIRSALIN ÇOCUKLARI, YÜZDE YÜZ CUMHURİYET YÜZDE YÜZ SPOR ETKİNLİĞİYLE SPORA YÖNLENDİRİLİYOR... | MERSİN MOZAİK

KIRSALIN ÇOCUKLARI, YÜZDE YÜZ CUMHURİYET YÜZDE YÜZ SPOR ETKİNLİĞİYLE SPORA YÖNLENDİRİLİYOR...

KIRSALIN ÇOCUKLARI, YÜZDE YÜZ CUMHURİYET YÜZDE YÜZ SPOR ETKİNLİĞİYLE SPORA YÖNLENDİRİLİYOR... mersinmozaik.com

Antrenörler, kurdukları parkurlar aracılığıyla çocuklara spor branşlarını tanıtıyor. Çocukların hangi branşa ilgisi ve yeteneği olduğunu da bu parkurlar aracılığıyla tespit eden antrenörler, çocukları ilgili branşa yönlendiriyor. Bu eğitsel etkinlik sayesinde çocuklar eğlenirken öğreniyor. Aynı zamanda kaliteli vakit geçiren çocuklar arasından sporla hiç tanışmayanlar da sporla tanışmış oluyor. Projede, çocuklara aileleri de eşlik ediyor. Etkinlik sayesinde, çocuklarının televizyon ve telefondan uzak olmasına sevinen ebeveynler, spora yönlenmeleri açısından etkinliği faydalı buluyor.

-BÜYÜKŞEHİR ANTRENÖRLERİ, KÖY KÖY GEZEREK ÇOCUKLARI SPORA YÖNLENDİRİYOR...

-YÜZDE YÜZ CUMHURİYET, YÜZDE YÜZ SPOR’LA ÇOCUKLAR YETENEKLERİNİ KEŞFEDİYOR...

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Yüzde Yüz Cumhuriyet Yüzde Yüz Spor’ etkinliğini, kırsaldaki çocukların ayağına kadar götürmeye devam ediyor. ‘Sporbüs’ aracıyla köy köy gezen Mersin Büyükşehir Belediyesi antrenörleri, kurdukları atletizm ve survivor parkuru ile basketbol potasında, çocukların yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyor. Spor branşlarının eğitsel aktivitelerle anlatıldığı etkinlikte, çocuklar ilgisi olduğu branşa yönlendiriliyor. Projeye, Toroslar ve Mezitli ilçesi ile devam eden ekipler ilçe ilçe gezerek yüzlerce çocuğa ulaşıyor.

Ek küçük resmiEk küçük resmi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi, Cumhuriyetin 100. Yılında hayata geçirdiği ‘Yüzde Yüz Cumhuriyet Yüzde Yüz Spor’ etkinliğiyle kırsaldaki çocukları sporla tanıştırıyor. ‘Sporbüs’ aracıyla köy köy gezen Mersin Büyükşehir Belediyesi antrenörleri, atletizm ve survivor parkuru ile basketbol potası kuruyor.

Ağustos ayında başlayan proje kapsamında, ilçe ilçe gezen ekipler bu kez Toroslar ve Mezitli’deydi. Toroslar’da Değnek ve Arslanköy, Mezitli’de ise Kuzucubelen ve Cemilli mahallelerine giden ekipler, yüzlerce çocuğa ulaştı.

Çocuklar sporla tanışıyor, ilgisi artıyor...

Antrenörler, kurdukları parkurlar aracılığıyla çocuklara spor branşlarını tanıtıyor. Çocukların hangi branşa ilgisi ve yeteneği olduğunu da bu parkurlar aracılığıyla tespit eden antrenörler, çocukları ilgili branşa yönlendiriyor. Bu eğitsel etkinlik sayesinde çocuklar eğlenirken öğreniyor. Aynı zamanda kaliteli vakit geçiren çocuklar arasından sporla hiç tanışmayanlar da sporla tanışmış oluyor.

Projede, çocuklara aileleri de eşlik ediyor. Etkinlik sayesinde, çocuklarının televizyon ve telefondan uzak olmasına sevinen ebeveynler, spora yönlenmeleri açısından etkinliği faydalı buluyor.

Ek küçük resmiEk küçük resmi

“Köy köy geziyoruz, bütün çocukları spora yönlendiriyoruz...”

Yüzde Yüz Cumhuriyet Yüzde Yüz Spor etkinliğinde çocuklara uygulamalı olarak sportif branşları tanıtan Mersin Büyükşehir Belediyesi Antrenörü Nezir Ergün, “Etkinliğimiz Cumhuriyetimizin 100. yılı itibariyle Yüzde Yüz Cumhuriyet Yüzde Yüz Spor adı altında Mersin’in bütün köylerini, bütün yaylalarını gezerek çocuklara spor branşlarını tanıtıyoruz. Çocukları sportif yeteneklerine göre yönlendirmeye çalışıyoruz. Çocuklara, eğlenceli atletizm parkuru ve küçük survivor parkurumuzda çeşitli etkinlikler yaptırıyoruz. Köy köy geziyoruz bütün çocukları spora yönlendiriyoruz...” dedi.

“Çok güzel bir etkinlik, çocuklarımız çok eğleniyorlar...”

Çocuğunu etkinliğe getiren Arif Kaya, “Çok güzel bir etkinlik olmuş. Böyle bir etkinliğin Arslanköyümüzde olması gerçekten çok gurur ve heyecan verici. Çocuklarımız çok eğleniyorlar...” diye konuştu.

Torunlarını etkinliğe getiren Elife Mutluay ise, “Çok güzel. Çocuklarımız mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz. Lokantamız var, çocukları orada durduramadık. Orayı bıraktım geldim. Devamını da isteriz” ifadelerine yer verdi.

Ali Kaan Mutluay “Çok güzel” derken Reşat Yıldırım ise, “Güzel. İyi gidiyor. Bizim eğlenmemizi düşünüyorlar” dedi.  Etkinliğe kuzeniyle gelen Mehmet Çınar Mutluay ise, “Etkinlik iyi, güzel. Kuzenim dün söyledi bana, ben de geldim...” diye belirtti.

Ek küçük resmi