Vali Pehlivan, Su Sporları Ödül Törenininde… | MERSİN MOZAİK

Vali Pehlivan, Su Sporları Ödül Törenininde…

Vali Pehlivan, Su Sporları Ödül Törenininde… mersinmozaik.com

Vali Pehlivan, “Bütün spor faaliyetleri Mersin’imize yakışıyor. Bu bağlamda su sporları ayrı bir önem ifade ediyor. Çünkü, Akdeniz’in incisi ve güzel Türkiye’mizin güzel şehri, Mersinimiz, bir tarafta Akdeniz’in turkuazı, diğer tarafta Toroslar’ın yeşili ile bir bütünlük arz ediyor. 321 kilometre kıyı uzunluğu ile su sporları potansiyeli yüksek olan İlimizde bugün olduğu gibi su sporlarının yapılması hepimizi sevindiriyor…”

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Akdeniz Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Yüzme Federasyonu, Su Altı Sporları Federasyonu işbirliği ve Mersin Uluslararası Liman İşletmesi’nin katkılarıyla, 11-12 Kasım 2023 tarihleri arasında Akdeniz İlçesi Millet Bahçesinde düzenlenen Uluslararası Akdeniz Su Sporları Festivali ödül törenine katıldı. 
Festivalde dereceye giren sporculara ödüllerini veren Vali Pehlivan, yapmış olduğu konuşmasında; “Mersin İlimizde sporun bütün dallarında faaliyetlerimiz bulunmaktadır. Gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde birçok organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Bugün Akdeniz Belediyemizin ev sahipliğinde Uluslararası Akdeniz Su Sporları Festivali gerçekleştiriliyor. 

Bütün spor faaliyetleri Mersin'imize yakışıyor. Bu bağlamda su sporları ayrı bir önem ifade ediyor. Çünkü, Akdeniz'in incisi ve güzel Türkiye'mizin güzel şehri, Mersinimiz, bir tarafta Akdeniz'in turkuazı, diğer tarafta Toroslar'ın yeşili ile bir bütünlük arz ediyor. 321 kilometre kıyı uzunluğu ile su sporları potansiyeli yüksek olan İlimizde bugün olduğu gibi su sporlarının yapılması hepimizi sevindiriyor. Bu spor festivalinin uluslararası düzeyde yapılması ayrı bir önem ifade ediyor. Bugün 6 ülkeden katılan sporcular var. 15 branşta müsabakalar yapıldı. Bu festivale katılan 500 civarındaki sporcumuza İlimize hoş geldiniz diyor, dereceye girenler başta olmak üzere katılım sağlayan bütün sporcuları tebrik ediyorum.

Bu ve benzeri organizasyonlar İlimizde var olmaya, yaşamaya devam edecektir. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, İlimizde de Valiliğimiz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz imkanlarıyla gerekli destekleri sağlamaya devam edeceğiz. Bu organizasyona ev sahipliği yapan Akdeniz Belediyesine, Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne, Su Altı Sporları Federasyonuna, Yüzme Federasyonuna ve sponsorluk konusundaki desteklerinden dolayı MIP ile diğer ilgili kurum kuruluşlara da teşekkür ediyorum...” ifadelerini kullandı.
 Vali Pehlivan, 5000 metre erkekler yüzme kategorisinde dereceye giden sporculara madalyalarını ve ödüllerini takdim etti.

Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, Akdeniz Kaymakamı Zeyit Şener ve X- Waters Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Bazanov da farklı kategorilerde dereceye giren sporculara madalyalarını ve ödüllerini takdim ettiler.
Programa; Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, sporcular, antrenörler ve çok sayıda vatandaş katıldı.