Tutdere, “Paraları alın, oyunuzu vermeyin...” | MERSİN MOZAİK

Tutdere, “Paraları alın, oyunuzu vermeyin...”

Tutdere, “Paraları alın, oyunuzu vermeyin...” mersinmozaik.com

Tutdere, “Sizi seçimden seçime hatırlayanlar onu size lütufmuş gibi gösterebilirler ama bu sizin hakkınızdır. Biz geldiğimizde sadece seçimden seçime değil her zaman yanınızda olacağız, her zaman sizi destekleyeceğiz. Koliyi aldınız, parayı da verdiler aldınız ama sakın ha sakınşehrinizin geleceğini, bu kentin geleceğini yani oyunuzu asla vermeyin. Oyunuzu değişimden yana kullanın, çocuklarınızın geleceği için kullanın...”

Yerel seçim öncesinde bazı partilerce vatandaşlara oy karşılığında para ve yardım teklifinde bulunulduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Tutdere, “Paraları alın. Onlar, ananızın ak sütü gibi helal sizin paralarınız ama sakın ha sakın oyunuzu vermeyin...” dedi.
CHP Seçim Koordinasyon Merkezinden her akşam halkla buluşan Tutdere, bazı vatandaşlara, oy vermelerinin karşılığında para ve yardım teklif edildiğini söyledi.
“HER DÖNEM İZLEDİĞİMİZ FİLMLER...”
Daha önceki seçimlerde de benzer oyunlara başvurulduğunu dile getiren Tutdere, “Tabii seçim yaklaştıkça Türkiye'de hepimizin her dönem izlediği bir film yine sahnelenecek, onu şimdiden görüyoruz. Çeşitli mesajlar bize geliyor, belki size de gelmiştir; arıyorlar efendim, ‘Sizin hesabınıza ayın yirmisinden sonra para yatırılacak veya koli verilecek veya başka yardımlar yapılacak.’ Bütün hemşehrilerime sesleniyorum paraları yatırırlarsa alın, koliyi verirlerse alın o sizin hakkınızdır, annenizin ak sütü kadar helâldir,o devletin imkânıdır onu alın...” diye konuştu.
“SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLAYANLAR SİZİN PARANIZI SİZE LÜTUF GİBİ SUNUYOR...”
Zaten vatandaşın olan paraların seçmene lütufmuş gibi sunulduğunu vurgulayan Tutdere, “Sizi seçimden seçime hatırlayanlar onu size lütufmuş gibi gösterebilirler ama bu sizin hakkınızdır. Biz geldiğimizde sadece seçimden seçime değil her zaman yanınızda olacağız, her zaman sizi destekleyeceğiz. Koliyi aldınız, parayı da verdiler aldınız ama sakın ha sakınşehrinizin geleceğini, bu kentin geleceğini yani oyunuzu asla vermeyin. Oyunuzu değişimden yana kullanın, çocuklarınızın geleceği için kullanın...” ifadelerini kullandı.