TOROSLAR’IN MİLLİ GURURU MEHMET CAN YAKIN, DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ... | MERSİN MOZAİK

TOROSLAR’IN MİLLİ GURURU MEHMET CAN YAKIN, DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ...

TOROSLAR’IN MİLLİ GURURU MEHMET CAN YAKIN, DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ... mersinmozaik.com

Başkan Yıldız; “Bocce sporcumuz Mehmet Can, ülkemize ve kentimize madalyalar kazandırmaya devam ediyor. Dünya şampiyonasında iki ayrı disiplinde derece alarak, bizlere bu gururu yaşattığı için kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum...”

Türkiye'yi her zaman gururlandırmayı başaran Toroslar Belediyesinin milli Bocce Sporcusu Mehmet Can Yakın, Dünya Üçüncüsü oldu...

Milli sporcu Yakın, 6-12 Mayıs tarihleri arasında Fransa’nın Saint-Vulbas şehrinde yapılan Dünya Erkekler ve Miks Bocce Volo Şampiyonası’nda; iki ayrı disiplinde, iki Dünya Üçüncülüğünü elde ederek bronz madalya kazandı.

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, 21 ülkenin katıldığı şampiyonada Toroslar’ın adını tüm dünyaya duyuran ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eden başarılı sporcuyu ve antrenör Niyazi Kutlay’ı tebrik etti.

Başkan Yıldız; “Bocce sporcumuz Mehmet Can, ülkemize ve kentimize madalyalar kazandırmaya devam ediyor. Dünya şampiyonasında iki ayrı disiplinde derece alarak, bizlere bu gururu yaşattığı için kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum...” dedi.

Ek küçük resmi