19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI... | MERSİN MOZAİK

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI...

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI... mersinmozaik.com

Büyükşehir Belediyesi halk oyunları ekibinin gösterisi, ritmik jimnastik gösterisi, paramotor gösterisi ile tekvando gösterisi ve bisiklet, paten, kaykay gösterileri yapan gençlerimizin gösterileri sergilendi. Gençler tarafından Valimiz Ali Hamza Pehlivan’a Türk Bayrağı takdim edildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadele ateşini yaktığı gün olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 105.yıldönümünde, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’, ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Mersin'de de coşkuyla kutlandı.

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Milletvekilleri, İl protokolü mensupları, Şehit aileleri, Gaziler, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gençler ve vatandaşların katılımıyla Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen kutlama programı, saygı duruşunda bulunulması ve akabinde Akdeniz Bölge Garnizon Komutanlığı Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’in günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşma yaptığı programda; Gençlik Merkezi üyesi bir genç tarafından şiir okundu, Büyükşehir Belediyesi halk oyunları ekibinin gösterisi, ritmik jimnastik gösterisi, paramotor gösterisi ile tekvando gösterisi ve bisiklet, paten, kaykay gösterileri yapan gençler gösteriler sergilendi.

Gençler tarafından Vali Ali Hamza Pehlivan’a Türk Bayrağı takdim edildi.